Jednym z największych atutów studiów podyplomowych jest kadra dydaktyczna, na którą składają się praktycy z wieloletnim doświadczeniem w swoich dziedzinach. Są to: właściciele firm edukacyjnych, pracownicy międzynarodowych korporacji, trenerzy i szkoleniowcy z bogatym doświadczeniem projektowym, administratorzy oraz moderatorzy największych eLearningowych kanałów w social mediach, twórcy podcastów i kanałów na YouTubie, skupiający się na efektywnym dostarczaniu produktów e-Learningowych.
Dzięki temu każdy ze Słuchaczy jest w stanie zastosować zgodnie z najnowszymi trendami innowacyjne rozwiązania w swojej organizacji, a tym samym pozytywnie wpływać na zmianę sposobu realizowania metod rozwojowych.
Studia zostały zaprojektowane pod kątem maksymalizacji efektywności i praktyczności zajęć. Opierają się zarówno o uznane metody i narzędzia, jak i analizę trendów e-Learningu zarówno w Polsce, jak i na świecie.
Wprowadzenia teoretyczne z zagadnień takich jak: Wstęp do e-Learningu czy Instructional Design są punktami odniesienia dla warsztatów i pracy nad własnymi projektami.
Ponadto Słuchacze zapoznają się z metodologiami i narzędziami przydatnymi w procesie projektowania m.in.: Persony, ADDIE, SAM, CCAF, Action Mapping, Learning Battle Cards.
Praktyczne zajęcia opierają się na wykorzystaniu szeregu narzędzi stosowanych w projektach eLearningowych m.in: Articulate 360 (Storyline, Rise), OBS, platform typu LMS, Adobe Creative Cloud, technologiami firmy Microsoft (Office, PowerApp), Davinci Resolve, Vyond, BranchTrack, Miro, Mural, Kahoot i technologii, m.in: VR, AR, holoportacji i druku 3D.
Program studiów przygotowany jest przez najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach, pod opieką Michała Szumińskiego (właściciela firmy 4education, trenera i administratora obecnie największej grupy eLearningowej na Facebooku w Polsce – eLearning Robię).